Resultat 2016

Klicka på tävling för resultatlista

17-18.12 Muskelcentrum Indoor Games (SimonS, MariaH) Uppsala, Sve
3.12 SAYO Indoor (CelinaH) Sollentuna, Sve
26.11 Triumfglasspelen (SimonS, LucasS, MoaP) Örebro, Sve
20.11 Intersportspelen (MariaH) Uppsala, Sve
 6.11 New York City Marathon (NiklasW) New York, USA
30.10 Frankfurt Marathon (MariaB, PontusB) Frankfurt, Ty
29.10 Åland Marathon Mariehamn
 2.10 Castorama (AndreasH) Hässelby, Sve
2.10 Janne-Terrängen Jomala
28.9 DT i Slägga Mariehamn
28.9 Castorama Mariehamn
25.9 Maraton Warszawski (CaritaF) Warszawa, Polen
25.9 DT i Hopp Mariehamn
24.9 Castorama (JonathanM) Örebro, Sve
17.9 Rantamaraton (SamiS 10km) Esbo
11.9 DT sprint Mariehamn
10.9 Stockholm halvmarathon Stockholm, Sve
10.9 SFI seriefinal, Poängställningen Mariehamn
4.9 Finnkampen (HannaW) Tammerfors
3-4.9 Täby Open Täby, Sve
3.9 Karlskronaspelen (JoelT) Karlskrona, Sve
31.8 DT Mariehamn
31.8 Ungdomsserien omg. 4 Mariehamn
28.8 Brommaspelen (EmilT, SofiaS) Huddinge, Sve
24.8 Karhula Games (Tähtikisa) (HannaW, SamiS) Kotka
20-21.8 Väsbyspelen Upplands Väsby, Sve
19-21.8 Junior FM 16-17 år Kajaana
19-21.8 Junior FM 14-15 år Tavastehus
10.8 Viking Line Spelen (AndreasH) Huddinge, Sve
9-10.8 B-7 spelen på Ösel (resultatsida saknas) Kuressaare, Est
5-7.8 Ungdoms FM (LinnG, SamuelN, LucasM, EmilT) Villmanstrand
5-7.8 Ungdoms SM (JoelT) Hässleholm, Sve
3.8 ÅM dag 2 Mariehamn
1.8 DT (Spårvägen) Mariehamn
1.8 ÅM dag 1 Mariehamn
27.7 Tilastopaja cup 3 (SaumelN, EmmaS) Åbo
27.7 Folksam Grand Prix (HannaW) Karlstad, Sve
24.7 DT 200m Mariehamn
22-24.7 Veteran SM (MatsH) Söderhamn, Sve
22-24.7 Kaleva Spelen (HannaW) Uleåborg
16-17.7 Gavlehofspelen (CelinaH, JulinaA) Gävle, Sve
16-17.7 SFIM Esbo
14.7 Pohdin viikkokilpailu (MoaP) Pyhäjärvi
12.7 DT kortsprint Mariehamn
10.7 Pikajuoksukarnevaali Jämsä
9-10.7 Öresundspelen (JoelT) Helsingborg, Sve
2-3.7 Världsungdomsspelen Göteborg, Sve
2.7 Paavo Nurmi Maraton Åbo
1.7 DT (SamiS) Mariehamn
30.6 Pohdin viikkokilpailu (MoaP) Pyhäjärvi
28.6 Folksam Grand Prix (VictorJ, MatsH) Sollentuna, Sve
23.6 DT Mariehamn
21.6 Tilastopaja cup 2 (SamiS) Åbo
18-19.6 Bauhaus Athletics Youth Stockholm, Sve
18.6 Copenhagen Athletic Games (VictorJ) Köpenhamn, Dan
16.6 Pohdin viikkokilpailu (MoaP) Pyhäjärvi
15.6 Ungdomsserien omg. 3 och DT Lemland
11-12.6 Uppsalaspelen Uppsala, Sve
9.6 Kvilles vårtävling (VictorJ) Göteborg, Sve
6.6 Skara Racet (VictorJ) Skara, Sve
5.6 Contactspelen (JoelT) Olofström, Sve
4.6 Stockholm Marathon Stockholm, Sve
3-5.6 SAYO Sollentuna, Sve
1.6 Ungdomsserien omg. 2 och DT Finström
28-29.5 HAIS-spelen (JoelT) Hässleholm, Sve
24.5 Områdestävling (TomT) Nykarleby
24.5 Ungdomsserien omg. 1 och DT Hammarland
21.5 Brändöluffen Brändö
21.5 4H-spelen Norrtälje, Sve
20-21.5 Stafettkarnevalen Helsingfors
20.5 Huddingespelen (LucasS, MariaH) Huddinge, Sve
18.5 Områdesmästerskap i hinder (SamiS) Vanda
16.5 Åländska skolmästerskapen i stafett Mariehamn
15.5 Öppna veteran DM (MatsH) Sätra, Sve
14.5 Sell Student Games (SamiS) Tammerfors
14.5 Mälaröspelen (CelinaH, MatsH) Ekerö, Sve
8.5 Terräng FM (SamiS) Vörå
7.5 Kungsholmen runt Stockholm, Sve
26.4 pm-maastot (SamiS) Vanda
26.4 Terrängcup omg. 3 Hammarland
24.4 Helsinki Spring Maraton (SamiS) Helsingfors
19.4 Terrängcup omg. 2 Lumparland
17.4 Marathon Hamburg (Erikssonx2) Hamburg, Ty
12.4 Terrängcup omg. 1 Mariehamn
10.4 Aluemestaruustiejuoksut (SamiS) Karkkila
10.4 Brukslunken Rånäs, Sve
10.4 Marathon Rotterdam Rotterdam, Ned
Inomhusserins föreningspoäng
3.4 Inomhusserien omg. 6 Eckerö
3.4 DT Eckerö
3.4 JIK skolmästerskap Jomala
3.4 Berlin Halvmarathon Berlin, Ty
2.4 Prag halvmaraton (JohannaB) Prag, Tjeckien
2.4 Premiärmilen Stockholm, Sve
22.3 DT Eckerö
22.3 Inomhussserien omg. 5 Eckerö
19.3 Maantiejuoksu cup Aktia (SamiS) Vanda
19-20.3 Sista Chansen (CorneliaY) Huddinge, Sve
13.3 Inomhusserien omg.4 Eckerö
12-13.3 Marsspelen Örebro, Sve
6.3 Inomhusserien omg. 3 Eckerö
5-6.3 J-FM (SamiS,HannahH,EricS,AmandaG) Helsingfors
29.2 Sahara Marathon (RobertJ) Tindouf, Algeria
27.2 FM (VictorJ,HannaW) Tammerfors
20-21.2 IUSM (JoelT) Växjö, Sve
14.2 Häcxksan (VictorJ) Göteborg, Sve
13.2 DM i Åbo (SamiS) Åbo
12-14.2 Hammarbyspelen Huddinge, Sve
11.2 DT Eckerö
11.2 Inomhusserien omg.2 Eckerö
7.2 Lilla Globen-Galan Huddinge, Sve
6.2 Göteborg Inomhus Göteborg, Sve
6.2 Raka Spåret Huddinge, Sve
30-31.1 Formenkollen (EllenM, Ida-MariaS) Huddinge, Sve
30.1 Norrköping Indoor Games (AndreasH) Norrköping, Sve
30.1 Pallasspelen (VictorJ) Malmö, Sve
30.1 Vinthundsvintern (HannahH) Huddinge, Sve
24.1 Inlagda gurkspelen (EmilT) Västerås, Sve
23-24.1 Täby Vinterspel Huddinge, Sve
21.1 Inomhusserien omg. 1 Eckerö
16-17.1 KA2-spelen (JoelT) Karlskrona, Sve
16-17.1 Scandic Indoor Games Huddinge, Sve
9.1.2016 IUDM (VictorJ) Göteborg, Sve

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]