Resultat 2018

 
19.6Tilastopaja cup 2 (SofiaS, Ida-MariaS)
Åbo
16-17.6HuddingespelenHuddinge, Sve
13.6Ungdomsserien omg. 3, Live Results, ResultatlistaFinström
6.6SkaraRacet (EmilT)Skara, Sve
2-3.6SAYO gamesSollentuna, Sve
30.5DTHammarland
30.5Ungdomsserien omg 2, Live resultat, ResultatlistaHammarland
29.5Råslättsspelen (EmilT)Jönköping, Sve
27.5East Sweden Games (EmilT)Linköping, Sve
19.5Svealandscupen (HannaW)Huddinge, Sve
19.5Göteborgsvarvet (JohannaB)Göteborg, Sve
19.5Brändöluffen: Halvmaraton, Halvmaraton klasser, 10 km, 10 km klasser, Barnloppet 1 km, Barnloppet 3 kmBrändö
18-19.5StafettkarnevalenHelsingfors
16.5Ungdomsserien omg.1, ResultatlistaLemland
14.5StafettmästerskapMariehamn
9.5JIK Vårtävling inomhusJomala
5.5Kaustisen Juhlaheitot (TomT)Kaustby
5.5Kungsholmen Runt (JohannaB)Stockholm, Sve
3.5Terräng ÅMEckerö
3.5Terrängcup omg. 3, PoängställningEckerö
24.4Terrängcup omg. 2, PoängställningJomala
17.4Terrängcup omg. 1, PoängställningMariehamn
16.4Boston Marathon (Lars-ErikÅ, PontusB)Boston, USA
14.4Landsvägs FM (KarinaS)Heinola
8.4Brukslunken (MalteH)Rånäs, Sve
8.4Rotterdam Marathon (FritjofF)Rotterdam, Hol
8.4 Paris MarathonParis, Fra
7.4Sportisimo Prague Half MarathonPrag, Tje
25.3Campuskampen (EmilT)Linköping, Sve
24-25.3MarsspelenÖrebro, Sve
24.3Sista Chansen (CorneliaY)Huddinge, Sve
11.3Mezzo Maratona RomaOstia (JohannaB, ÅR)Rom, Ita
4.3Ungdomsserien omg.4 (sista omg) Slutpoäng Individuellt och LagEckerö
4.3DTEckerö
3-4.3Veteran SM (MatsH)Västerås, Sve
23-25.2Hall-FM Juniorer (EricS, AnniN)Kuortane
17-18.2Hall-FM Seniorer (HannaW)Helsingfors
15.2Ungdomsserien omg. 3, Live ResultatEckerö
11.2Barcelona half Marathon (FritjofF)Barcelona, Spa
 10-11.2pm-hallikilpailut (SofiaS, AnniN)Åbo
10.2Norrköping Indoor Games (EmilT)Norrköping, Sve
9-11.2HammarbyspelenHuddinge, Sve
3.2Raka SpåretHuddinge, Sve
27.1Malja Sprintit (SofiaS)Åbo
26-28.1Scandic Indoor GamesHuddinge, Sve                
22.1               Ungdomsserien omg. 2, Live resultat, resultatlistaEckerö
20-21.1Täby Vinterspel (NellyY)Huddinge, Sve
20.1VARSYn kansalliset hallikilpailut (SofiaS)Åbo
17.1Urheiluoppilaisten kilpailut (SebastianDV)Jyväskylä
13-14.1Örebro Indoor Games, Åländska resultatÖrebro, Sve
11.1 DTEckerö
11.1Ungdomsserien omg.1, Live results, resultatlistaEckerö
5-6.1     Muskelcentrum Indoor Games, frelö (MatsH, SimonS, CelinaH, MariaH)Uppsala, Sve