Tävlingar 2013

Klicka på tävling för resultatlistor

3.11 New York City Marathon (Ådan) New York, USA
27.10 Lausanne Marathon Lausanne, Schw
13.10 28. Spar Budapest International Marathon Budapest, Ung
6.10 DT Lemland
29.9 Lidingöloppet för juniorer Stockholm, Sve
28.9 Berlin Marathon Berlin, Ty
21.9 Janne Terrängen Jomala
19.9 Avslutningsstevne 1 (SimonPS) Oslo, No
14.9 DN Stockholm halvmarathon Stockholm, Sve
14.9 Bergö Marathon Vårdö
14.9 Nittedals klubbmästerskap Nittedal, No
14.9 SFI-seriefinal resultar, lagpoäng Mariehamn
11.9 JIK:s öppna klubbmästerskap del 2 Mariehamn
11.9 KM för gutter og jenter Oslo, No
7.9 Castorama med poäng, Castorama Lemland
7.9 Höstkast i Malax (TomT) Malax
6-8.9 Norska juniormästerskapen (SimonPS)) Lillehammer, No
4.9 JIK:s öppna klubbmästerskap del 2 Mariehamn
1.9 J-FM 22 år (HannaW) Brahestad
31.8 Jubileumstävling Finström
31.8-1.9 Täby Open, samlad lista Täby, Sve
28.8 JIK:s öppna klubbmästerskap del 1 Mariehamn
26.8 Ungdomsseriens poäng, förening, individuella  
26.8 Ungdomsserien omg. 5 Mariehamn
24.8 Junior FM 14-år (SofiaS, HAnnaH) Orimattila
23-25.8 Junior FM 16-år (LinnG) Åbo
21.8 Viking Line Spelen (HannaW, AndreasH) Huddinge, Sve
14.8 Ungdomsserien omg. 4 och DT Mariehamn
11.8 FM 19-år Villmanstrand
6.8 DM, dag 2 Mariehamn
5.8 DM, dag 1 Mariehamn
31.7 DT Mariehamn
29.7 DT Lemland
26-28.7 Kaleva Spelen (MatsB, HannaW) Vasa
25.7 Sommersterve (SimonPS) Oslo, No
23.7 Folksam Grand Prix (SimonPS) Karlstad, Sve
19-20.7 SFIM Helsingfors
17.7 DT Mariehamn
15-19.7 Natwest Island Games (Ö-spelen) Bermuda, GBR
13.7 Semesterloppet Eckerö
8.7 DT Mariehamn
6-7.7 Uppsalaspelen Uppsala, Sve
6.7 Stafett FM (H19-3x800m) Joensuu
3.6 DT Mariehamn
30.6 Sprintkarneval (VictorJ) Jämsänkoski
28-30.6 Världsungdomsspelen (Linn, Amanda, Simon Paul) Göteborg, Sve
27.6 Folksam Gran Prix (HannaW) Sollentuna, Sve
24.6 DT Mariehamn
22.6 77:e Midsommartävling (LucasM) Saarijärvi
20.6 Veidekkelekene (SimonPS) Lillehammer, No
19.6 Löparkväll (HannaW) Örebro, Sve
19.6 Ungdomsserien omg. 3 och DT Lemland
14-16.6 Huddingespelen Huddinge, Sve
12.6 Bislett Games (Simon Paul) Oslo, No
7-9.6 Sayo Games, samlad lista Sollentuna, Sve
5.6 Ungdomsserie omg. 2 Finström
4.6 Tilastopajacup 2 (VictorJ) Åbo
1.6 Stockholm Maraton Stockholm, Sve
1.6 Sätraspelen (SofiaS) Huddinge, Sve
30.5 42 Toukokuun kisat (VictorJ) Helsingfors
29.5 Ungdomsserien omg. 1 Hammarland
20.5 Skolmästerskap i stafett Mariehamn
11.5 Skoltävling Mariehamn
10.5 Kungsholmen runt Stockholm
7.5 Terrängcup omg. 3 och DM Jomala
2.5 Terrängcup omg. 2, poängställning Hammarland
23.4 Terrängcup omg. 1 Mariehamn
18.4 Strandnäs skoltävling Mariehamn
7.4 Brukslunken Rånäs, Sve
23.3 Mars Spelen (JonathanM) Örebro, Sve
23-24.3 Sista Chansen (Celine och Cornelia Yttring) Huddinge, Sve
18.3 Inomhusserie Slutpoäng person, förening  
18.3 Inomhusserien omgång 4 Eckerö
3.3 Inomhusserien omgång 3, DT Eckerö
23-24.2 Hall-FM juniorer (Victor, Simon, Lucas) Tammerfors
16-17.2 Hall-FM seniorer (Victor, Simon, Mats) Jyväskylä
11.2 Inomhusserien omgång 2, DT Eckerö
9-10.2 Hammarbyspelen (Amanda, Maria, Celine Andy, Jesper) Huddinge, Sve
9.2 Varsyn dm (VictorJ) Åbo
3.2 Tähtien kisat (SimonJ) Tammerfors
2.2 Helsy hallit (VictorJ) Helsingfors
27.1 NÅID:s distriktsmästerskap (Victor, Simon) Helsingfors
26-27.1 Vinthundsvintern (Lucas, Mats, Ida) Huddinge, Sve
21.1 Inomhusserien omgång 1, DT Eckerö
19.1 Varsyn kansalliset hallikilpailut, VictorJ Åbo
18-20.1 Scandic Indoor Games Huddinge