Resultat 2014

Klicka på tävling för resultatlistor

 TEST 
9.11Marathon des Alpes-MaitimesNice-Cannes, Fra
8.11VintermaratonStockholm, Sve
26.10Åland MarathonFinström
19.10Janne TerrängenJomala
19.10Terräng SMEskilstuna, Sve
26-28.9LidingöloppetStockholm, Sve
14.9HöstkastMalax
14.9DTMariehamn
13.9DN Stockholm halvmaratonStockholm, Sve
13.9SFI-seriefinal, lagpoängMariehamn
13.9SFI-seriefinal, resultatMariehamn
7.9TjejmilenStockholm, Sve
7.9Veterantävling i kula och viktkastningFinström
6-7.9Täby OpenTäby, Sve
6.9Ungdomsmästerskap (SimonPS)Haugesund, No
 Ungdomsserien 2014 slutresultat, individuell, föreningar 
30.8Finnkampen (HannaW)Helsingfors
27.8DTMariehamn
27.8Ungdomsserien omg. 5Mariehamn
23.8DTMariehamn
23-24.8DN Galan YouthStockholm, Sve
23-24.8Finska mästerskapen 14-år (AmandaG)Raisio
20.8DTMariehamn
18.8Espoo Challenge (HannaW)Esbo
17-18.8Nordiska mästerskapn 19-år (SimonPS, SimonJ)Kristiansand, No
15-16.8Games, dag1, dag2Mariehamn
9-10.8Finska mästerskapen 19-år (Simon, Joel, Emil)Huittinen
9.8Norska mästerskapen 19-år (SimonSP)Fredrikstad, No
6.8Ungdomsserien omg. 4Mariehamn
31-3.8Kaleva Spelen (HAnnaW, SimonJ)Kuopio
31-3.8SM (Johanna)Umeå, Sve
23.7ÅM dag 2Mariehamn
22.7ÅM dag1Mariehamn
18-19.7Gefle GamesGävle, Sve
17-18.7SFIMPedersöre
14.7DTMariehamn
12.732:a SemesterloppetEckerö
9.7SommarspelKalmar, Sve
9.7DTMariehamn
6.7Stafett FMLahti
5-6.7UppsalaspelenUppsala, Sve
2.7Bislett SprintOslo, No
2.7Stafett ÅMMariehamn
1.7Elittävling för ungdomarKauhava
28.6Paavo Nurmi marathonÅbo
28.6VärldsungdomsspelenGötebotg, Sve
26.6Folksam Grand PrixSollentuna, Sve
25.6Ungdomsserie omg. 3 och DTLemland
25.6Paavo Nurmi GamesÅbo
23.6DTMariehamn
17.6Elittävling för ungdomar (LinnG)Nurmijärvi
15.6Elittävling (SimonJ och HannaW)Lahti
13-15.6HuddingespelenHuddinge, Sve
11.6Ungdomsserien omg. 2 och DTFinström
8.6Karis telefon Games (Linn, Simon, Thölix x2)Karis
7.6Elittävling för ungdmar (Linn och Thölix x2)Janakkala
4.6Tilastopajacup 1 (SimonJ)Åbo
4.6DTMariehamn
31.5Stockholm MarathonStockholm, Sve
28.5DTMariehamn
27.5Ungdomsserien omg. 1Hammarland
23-24.5StafettkarnevalenHelsingfors
22.5Milspåret (JohannaB)Stockholm
19.5Åländska skolmästerskap i stafettMariehamn
17.5BrändöluffenBrändö
15.5Skolmästerskap a)sammanlagt b)löpheatMariehamn
11.5Volkswagen Prague Marathon (Eriksson)Prag, Tjeckien
11.5JIK:s skolmästerskapJomala
10.5Kungsholmen runt (JohannaB)Stockholm, Sve
8.5Terrängcup poängsammanställning 
8.5Terrängcup 3 och ÅMJomala
29.4Terrängcup 2Hammarland
26.4Women´s health halvmarathon (JohannaB)Stockholm, Sve
22.4Terrängcup 1Mariehamn
10.4Ytternäs skoltävlingMariehamn
10.4Strandnäs skoltävlingMariehamn
6.4Brukslunken (resultat ålänningar)Rånäs, Sve
30.3Premiärmilen (JohannaB)Stockholm, Sve
29-30.3Sista chansen (AnniN, EleonoraWR, AmandaG, ElsaA, CorneliaY)Huddinge, Sve
22.3Marsspelen (IsakK, JoelT, EmilT)Örebro, Sve
15.3Helsyn junnukilpailut (SofiaS)Helsingfors
16.3Ungdomsserien omg. 4Eckerö
9.3Ungdomsserien omg. 3Eckerö
7-8.3Sparebank1 UM (SimonPaulS)Baerum, No
28.2Tjavelekene (SimonPaulS)Oslo, No
22.2Inomhus SM (JohannaB)Göteborg, Sve
18.1Best Western Games (HannaW)Växjö, Sve
22.2Senior FM (HannaW, VictorJ)Rovaniemi
15-16.2Junior FM (LinnG, VictorJ, LucasM)Helsingfors
10.2Ungdomsserien omg. 2Eckerö
6.2XL-galan (AndreasH)Stockholm, Sve
2.2Lilla XL-galan (AmandaG, AnniN, EleonorsvWRHuddinge, Sve
1.2Avoimet Helsyt-hallit (VictorJ)Helsingfors
1.2Råby Indoor Games (EmilT, JoelT, IsakK)Eskilstuna, Sve
1.2.Raka Spåret (LinnG, AlexanderC, AndreasH, HannahH)Huddinge, Sve
27.1Ungdomsserien omg. 1Eckerö
26.1NÅID:s öppna dm (VictorJ)Helsingfors
25.1IUDM (JanneH, SamiS, JohannaB)Västerås, Sve
25.1Norrköping Indoor Games (HannaW)Norrköping, Sve
24-26.1Hammarbyspelen (AndreasH, AmandaG, CelineYHuddinge, Sve
18-19.1Scandic Indoor Games, åländska resultatHuddinge, Sve
11-12.1Örebro Indoor Games (HannaW, IsaK)Örebro, Sve
6.1Loppiaiskisat (SofiaS)Åbo
4.1.2014Täby Vinterspel, åländska resultatHuddinge, Sverige-Sverige